עיצוב וחיטוב הגוף - כמה כללים שיסייעו לך

להגביר את צריכת החלבון

דיאטה עשירה בחלבון גורמת לעלייה במסת שריר ומגבירה את חילוף החומרים במנוחה. מאחר ורקמת שריר שורפת פי שבעה יותר קלוריות מרקמת שומן אז שריפת קלוריות גבוהה יותר. חלבונים איכותיים: דגים, עוף, בשר רזה, חלבון ביצה, חלב, יוגורט, גבינות רזות וקטניות כמות חלבון מומלצת כ-30% מסף הקלוריות היומי.

 

לאכול כמה שפחות פחמימות פשוטות

אכילת פחמימות פשוטות כמו אלה הנמצאים בלחם לבן, עוגות, אורז, תפוח אדמה ופסטה גורמת לעלייה מהירה של רמות הסוכר בדם ולהפרשה מוגברת של אינסולין שגורמת לאחסון מהיר של השומן התוצאה: הצטברות שומן בעיקר באזור הבטן.

 

לאכול יותר פחמימות מורכבות

אורז מלא, קטניות, דגנים מלאים, ושיבולת שועל מכילים ויטמינים וסיבים תזונתיים התורמים לתחושת השובע וכן נוגדי חמצון שמיעלים את רמת השומן ולצמצם את אחסונו. מחקרים מהשנים האחרונות הראו כי דגנים מלאים משפיעים באופן ספציפי על השומן הביטני.

 

לשלב סידן בתפריט

במחקרים רבנים מצאו קשר הפוף בין צריכת סידן להשמנה מחקרים רבים אחרים מראים יש קשר ישיר בין צריכת מזונות עשירים בסדין להפרשת שומן מוגברת בצואה.

 

לאכול הרבה ירקות עליים

בגופנו יש שני סוגים עיקרים של שומן: חום ולבן

השומן הלבן, הוא זה שממלא את גופנו במאגרי שומ

השומן החום, לעומת זאת שורף אנרגיה במצב של השמנה בטנית מתרבה השומן הלבן בבטן ועם הזמן הופך לדלקתי. החומרים הדלקתיים בולמים את מנגנון שריפת האנרגיה.

ירקות עליים עשירים בנוגדי חמצון המפחיתים את התהליך הדלקת וכתוצאה מכך מגבירים את קצב שריפת האנרגיה.

 

להתרחק ממשקאות ממתיקים/דייאט

מחקר שפורסם לאחרונה עקב במשך 9 שנים אחרי 749 אנשים מצא כי אלה ששתו משקאותדיאטטיים צברו כמעט פי שלושה שומן בטני לעומת אליו שנמנעו מהם.

 

לאכול דגים מסוג סלמון וטונה

3-2 פעמיים בשבוע יש להחליף את המנה הבשרית בדגי ים העשירים בחמוצות שומן מסוג אומגה- 3(סלמון, טונה, הליבוט, מקרל או הרינג)חומצות שומן ייחודיות אלו גורמות להפחתה מרשימה ברמת הטריגליצרידים שהם כאמור חומר הגלם שממנו נבנות רקמות השומן שלנו.

 

 

שומנים טובים

העובדה שאני מעוניינים להיפטר מהשומן הביטני לא אומר שאנו אמורים להוריד את כל השומנים מהתפריט. נהפוך הוא: שומנים חד בלתי רווים שנמצאים בתוך שמן זית, שמן פשתן, אבוקדו, טחינה מלאה, זיתים ואגוזי מלך, דווקא מפחיתים את דלקתיות השומן בגוף ואינם פוגעים בקצב שריפת האנרגיה.לעומת זאת יש להתרחק מהשומנים הרווים השומנים המוקשים( בורקס, רוגלך, מלווח, ג'חנון)הם גורמים לשומן להפוך לדלקת ומאטים את תהליך שריפת האנרגיה בגוף.

 

שינה

חוסר שינה מייצר סטרס פיזיולוגי המגביר את התהליך הדלקתי ואף את ההשמנה הבטנית.מחסור בשינה גם מוביל להפרשת הורמונים שמעלים את התשוקה לאכילת סוכרים ופחמימות.

 

להירגע עם אלכוהול

מעבר לכמות הקלוריות הלtמבוטלת שהוא מכיל (7קקל לגרם כמעט כמו שומן)האלכוהול מאט פעילות אנזימתית האחראית על פירוק השומן וגם מגביר את התיאבון.(שלא לדבר על הנשנושים ליד הבירה)

 

תה ירוק

תה ירוק מגביר את חילוף החומרים למשך כמה שעות וגם משפעלת קולטנים המאיצים את שריפת השומן. לפעילות מטיבה זה אחראים הקטצינים, תרכובות נוגדות חמצון המצויות בתה הירוק.

 

פעילות ספורטיבית

לצערנו (או לשמחתנו) לא מספיק לאכול נכון, צריך גם לזוז בלי עבודה קשה בהעלאת מסת שריר באימוני כוח ובשריפת שומנים בעבודה אירובית זה לא יעבוד וכאן אנחנו נכנסים לתמונה, האימונים שלנו, יתנו לכם את כל הדרוש ברמה מקצועית וקפדנית המתאימה במיוחד למצב הכושר הגופני שאתם נמצאים כיום.

צרו קשר

דילוג לתוכן